Elif Okur Tolun

Sanatçı

1991’de Bilkent  Üniversitesi  Güzel  Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nde lisans programını, 1994’te aynı bölümde yüksek lisans (M.F.A.) programını tamamlamıştır. Ardından 2004-2015 yılları arasında Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2013-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Sanatta Yeterlik Programı’nı tamamladı. 

2015’ten beri Çankaya Üniversitesi Ortak Dersler Bölümü’nde öğretim görevlisi, Resim Sanat Dalı Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

Çok sayıda kişisel ve karma serginin yanında yurt içi ve yurt dışı yarışmalarından ödülleri bulunmaktadır.

"Kötülük Çiçekleri"

Birbirinin karşıtı kavramlar aslında birbirini de var ederler. Zıtlıklar her zaman hayatın içindedir. Işıkla gölge, siyahla beyaz, iyilik ile kötülük gibi. Bu resim ve seramik dizisi; Charles Baudelaire’in Kötülük Çiçekleri’ni referans alır. “Küskün bir kalbi ayartmayın arzular! Kokusunu kaybetti o güzelim ilkbahar!” diyen Baudelaire gibi, insanların yalnızlığı, melankolisi ve çevrenin tekinsizliğindeki yabancılaşma hissi çalışmaların odağını oluşturmaktadır.

"The rights to copy, reproduce, distribute or use the related content of the related art work and the related content of the artwork belong to the artist. It is published in Fovart with the permission of the artist. Written permission from the artist is required to perform the above-mentioned acts."